نمایشگاه نوآوری، استارتاپ و اپلیکیشن اصفهان (StartExpo)

نمایشگاه نوآوری، استارتاپ اصفهان (StartExpo) نمایشگاه مهم و برجسته تکنولوژی در اصفهان محسوب می شود. این نمایشگاه با تاكید بر فناوری، به بعنوان كاربرد دانش در توسعه جوامع بشری و نوآوری، بعنوان بكارگیری ایده‌های نوین فعالیت می کند. با توجه به فقدان نمایشگاههای بین‌المللی مناسب در کشور كه دربرگیرنده تمامی حوزه‌های فناوری باشد، نمایشگاه استارتکس با همت اتاق بازرگانی و شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان و با حمایت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار می گردد.

نمایشگاه فناوری و نوآوری اصفهان (StartExpo) بستری برای عرضه نوآوری و فناوری است. برخلاف نمایشگاه های مشابهی که صرفا عرضه و تبادل کالا را هدفگذاری کرده اند، هدف این نمایشگاه تبادل دانش فنی و تکنولوژی و مشارکت میان شرکتها و نیز سرمایه گذاری روی طرح های نو و استارتاپ هاست. نمایشگاه استارتکس تلاش می کند تولیدکنندگان محصولات فناورانه را به مشتریان آنها متصل کند، فناوریهای روز را به صنایع متوسط و بزرگ معرفی نماید، سرمایه گذاران را با فرصتهای سرمایه گذاری در طرح های فناورانه یا استارتاپ ها آشنا کند، مخاطبین تخصصی و افراد تحصیل کرده را به بازدید از نمایشگاه دعوت کند و تجمع گسترده ای از نقش آفرینان اکوسیستم استارتاپی، نوآوری و فناوری را گردهم آورد.

اهداف نمایشگاه استارتکس(StartExpo)

توسعه فناوری با استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی

رشد فناوری و توسعه كاربرد آن در برخی از صنایع و سازمانها با همکاری شرکت ها و سازمان های بین المللی فعال در زمینه نوآوری و تکنولوژی. این رویداد زمینه مناسبی برای تبادل تجربیات مختلف در فناوری‌های جدید و كاربرد‌های بروز آنها را فراهم می‌آورد.

بازار فناوری

این نمایشگاه در آینده‌ای نزدیك به یکی از بزرگترین ‌بازارهای منطقه ای جهت عرضه و تقاضای فناوری و ارایه آخرین نوآوری‌ها در حوزه فناوری تبدیل خواهد شد. تسهیل ارتباطات جهت عرضه و تقاضای تکنولوژی از اصلی ترین رسالت های این رویداد خواهد بود.

شكل‌گیری تجارت و تعاملات اقتصادی حول فناوری

حمایت نمایشگاه از انعقاد قراردادهای انتقال فناوری و پشتیبانی از تجاری‌سازی آنها زمینه مساعدی برای شركت‌های فناور ایجاد می‌كند تا بتوانند با بهره‌گیری از برترین فناوری‌ها، زنجیره تولید محصولات فناورانه خود را گسترش داده و با دسترسی سریع تر به بازارهای بزرگتر با تكیه بر فناوری‌های بروز، برای كشور تولید ثروت نمایند.

تبادل تجارب شركت‌های موفق در تجاری‌سازی و توسعه فناوری

نمایشگاه استارتکس با دعوت از پیشتازان و نخبگان حوزه فناوری، كانونی برای گردهما‌یی متخصصان، فناوران و مدیران شركت‌های فناور شده و با استفاده از ابزارهای مختلف (همایش، نشست‌تجاری، كنفرانس و …) زمینه‌ای مناسب برای تبادل تجارب فیمابین متخصصان مهیا می‌كند.

تقویت مناسبات و افزایش ظرفیت اقتصادی با استفاده از فناوری

نمایشگاه بین المللی استارتکس با دعوت از متقاضیان فناوری، زمینه را برای عرضه محصولات فناوری و تبادلات فناوری، فراهم نموده که گسترش مناسبات و ظرفیتهای اقتصادی را در بر خواهد داشت.

آموزش و توانمندسازی

یادگیری آخرین دستاوردهای بین المللی در این زمینه به کمک مشاورین و مربیان مطرح و موثر داخلی و بین المللی و نیز حمایت از طرح هایی که دارای تاثیر گذاری در این حوزه می باشند از اهداف اصلی استارتکس است. اهتمام در امر آموزش و بهره گیری از مشاوره های حرفه ای در این رویداد، زمینه بهبود و توانمندسازی محیط کسب و کار در کشور را مهیا می سازد.

مخاطبین رویداد.

– مدیران وزارتخانه ها، سازمان های دولتی و خصوصی

– شرکت های دانش بنیان و فناور

– استارتاپ ها

– صندوق های سرمایه گذاری جسورانه

– سرمایه گذاران خصوصی

– پارک های علم و فناوری

– شتابدهنده ها و مراکز رشد

– مخترعان

– طراحان وب و اپلیکیشن

– توسعه دهندگان نرم افزار

– مشاوران و منتورها

– فرشتگان کسب و کار

– برگزارکنندگان رویدادها

– مدیران تحقیق وتوسعه صنایع و شرکت ها

تجهیزات پوشیدنی کشاوزری هوشمند

شهرهای هوشمند و فناوری های شهری

اینترنت اشیا بلاک چین
خرده فروشی سفر و گردشگری پهپاد و رباتیک انرژی فین تک و تجارت الکترونیک
خدمات بازی های رایانه ای واقعیت افزوده امنیت شبکه شبکه های اجتماعی
آموزش رسانه و بازاریابی واقعیت مجازی اتوماسیون فناوری فضایی
حمل و نقل و لجستیک سلامت هوش مصنوعی تولید هوشمند کارآفرینی اجتماعی

برخلاف نمایشگاه های مشابهی که صرفا عرضه و تبادل کالا را هدفگذاری کرده اند، هدف این نمایشگاه تبادل دانش فنی و تکنولوژی، مشارکت میان شرکتها و سرمایه گذاری روی طرح ها و استارتاپ هاست. نمایشگاه استارتکس تلاش می کند مشتریان محصولات فناورانه را به تولیدکنندگان این محصولات متصل کند و از این طریق رسالت شبکه سازی خود را به انجام برساند. استارتکس تلاش می کند فناوریهای روز را به صنایع متوسط و بزرگ معرفی کند، سرمایه گذاران را با فرصتهای سرمایه گذاری در طرح های فناورانه یا استارتاپ ها آشنا کند، مخاطبین تخصصی و افراد تحصیل کرده را به بازدید از نمایشگاه دعوت کند و تجمع گسترده ای از نقش آفرینان اکوسیستم نوآوری و فناوری را گردهم آورد.

فراخوان طرح ها و داوری طرح های رویداد استارونت.

رویداد « استارونت » به منظور شناسایی و ایجاد بستری برای پرورش صاحبان کسب و کار در زمینه های مختلف به کمک کارگاه های آموزشی و منتورینگ در کلاس جهانی برگزار می‌شود. هدف اصلی این رویداد افزایش تعاملات بین المللی استارتاپ های ایران و جهانی سازی آنها از طریق تعامل با رویدادهای مطرح در کلاس جهانی است.

شرکت‌کنندگان در این رویداد، چه به صورت تیمی و چه به صورت فردی، در کنار آموزش‌های هدفمند به توسعه کسب و کار خود پرداخته و با ارائه ایده‌های خود در برابر داورهای بین المللی کسب و کار و حضار به رقابت می پردازند. برندگان نهایی این رویداد از خدمات پشتیبانی اتاق بازرگانی اصفهان بهره مند خواهد شد و  به ۱۰ ایده برتر جوایز نقدی و غیر نقدی، از جمله حمایت جهت حضور در رویداد بین المللی GITEX کشور امارات اهدا می‌شود.

همچنین همه استارتاپ‌های برگزیده، فرصت های مناسبی برای معرفی هرچه بیشتر کسب‌وکارشان در یک رویداد بین المللی، جذب سرمایه گذار و کسب عناوین مختلف خواهند داشت. علاوه بر این به منظور هرچه بیشتر شناخته شدن استارتاپ های موفق، برندگان در هر گروه توسط حامیان رسانه‌ای رویداد در رسانه های مرتبط معرفی می‌شوند.

رویداد « استارونت » تنها یک مسابقه نیست. این رویداد در کنار رقابتی دوستانه، مهارت‌های زیادی را نیز به شرکت‌کنندگان آموزش می‌دهد. با توجه به دوره‌های آموزشی حین رویداد و همچنین برنامه و امکانات در نظر گرفته شده، تلاش شده است تا این رقابت با تعداد قابل‌قبول شرکت کننده و درعین‌حال حفظ کیفیت برگزار شود تا امکان استفاده از آموزش های تخصصی برای تعداد بیشتری از تیم های فراهم گردد.

جلسات سرمایه گذاری

یکی از رویدادهای جانبی نمایشگاه استارتکس برگزاری نشست ارائه فناوری برای سرمایه گذاران و شرکت‌های حاضر به صورت ویژه و اختصاصی و با هدف معرفی آخرین دستاوردهای این شرکت ها به منظور پیدا کردن مشتریان یا شرکای تجاری مناسب می باشد.

در کنار رویدادهای دیگر که با حضور شرکت ها و تولیدکنندگان محصولات فناورانه برگزار می شود، این جلسات برای هر شرکت بصورت اختصاصی هماهنگی می گردد و مجری این برنامه، از مشتریان بالقوه و بالفعل شرکت متقاضی برای حضور در این جلسه دعوت خواهد کرد. استارتکس در تلاش است که به منظور تجاری سازی محصولات و توسعه همکاری های شرکت های حاضر در نمایشگاه، زمینه ای را برای ارائه فناوری شرکت های حاضر در نمایشگاه به صورت ویژه و با حضور مشتریان بالقوه آنان فراهم آورد. در اختیار قرار دادن سالن ارائه فناوری همراه با تجهیزات حرفه ای پرزنت، ثبت نام دقیق از متقاضیان و ارائه اطلاعات آنها به افراد علاقمند، ارسال دعوتنامه رسمی به مشتریان بالقوه، دعوت از نهادهای دولتی، دانشگاه ها، صنایع بزرگ و سرمایه گذاران برای حضور در جلسه، پذیرایی میهمانان و ارائه پکیج سرمایه گذاری (در صورت وجود) از جمله خدمات این بخش می باشد. شرکت متقاضی می‌بایست قبل از برگزاری نمایشگاه درخواست ارائه فناوری و جلسات سرمایه گذاری خود را به دبیرخانه نمایشگاه اعلام نماید. دبیرخانه موضوع را بررسی کرده و نتیجه را همراه با هزینه های مربوطه به متقاضی اعلام خواهد کرد.

شبکه سازی

یک کارآفرین واقعی، ارزش یک شبکه موثر را درک می‌کند. استارتکس تیم‌ها و شرکت ها را به شبکه ای از مربی ها، سرمایه گذاران، متخصصان و رهبران تجاری و رسانه‌ای محلی و بین‌المللی متصل می‌کند. وجود چنین شبکه‌ای از متخصصین یکی از عوامل کلیدی موفقیت این برنامه است. در درون این شبکه، کارآفرینان، مدیران صنایع و سرمایه گذاران برندها، فناوری ها و محصولات مورد نظر خود را کشف و پرورش می‌دهند.این امر یکی از فعالیت های بسیار مهم استارتکس جهت شبکه سازی، برگزاری جلسات تبادل فناوری، یافتن شرکای تجاری و انجام امور تحقیق و توسعه مشترک است.

رویدادهای جانبی

– ایده شو

– استارتاپ گرایند

– در مسیر موفقیت

– اصفهان شهر کار آفرینی

– دورهمی استارتاپ ها و جوانان بازرگان

– دور همی سرمایه گذاران

– نشست انتقال تجربه شرکت کنندگان قبلی نمایشگاه GITEX

– غرفه رسانه

– مصاحبه با کار آفرینان برتر استان، استارتاپ های موفق و مسؤلان مربوطه

 • حامیان نمایشگاه:
  • اتاق بازرگانی اصفهان
  • شهرداری اصفهان
  • شورای شهر اصفهان
  • شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
  • شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان
  • اتاق بازرگانی تهران
  • مرکز تجارت جهانی دوبی
  • STARTUPBOOTCAMP
  • Global Entrepreneurship Network (GEN)
  • Dubai Startup Hub
 • حامیان رسانه ای:
  • روزنامه شنبه
  • روزنامه نسل فردا
  • TechStars
 • برگزارکنندگان:
  • شبکه پژوهش و فناوری استان اصفهان
  • شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان
  • مدیریت خلاقیت و فناوری های نوین شهری شهرداری اصفهان
  • هلدینگ آریان تجارت